Hakkımızda

Merhaba ben “Diamond Fansub’ın kurucularından birisi olan Kitsune, size bugün kuruluşumuzu ve kuruluş amacımızın sırasıyla değişimi anlatacağım. Uzun bir yazı olacak, o yüzden okusanız da okumazsınız da şimdiden bana bu yolda destek olan herkese teşekkür ederim. Sizin yardımlarınız olmadan buraya gelemezdim.
Gelelim asıl konulardan ilkine, adımız nereden geldi? Biraz acelemiz vardı ve bir isimde karar kılamamıştık. Ben de o zaman karar veremiyorsak ismimizi koyuyorum artık, deyip “Pembe Elmas” takma ismimden esinlenerek Diamond ismini koydum. Bu takma adı bana ilk söyleyen kişi burayı kurarken yanımda olan birisiydi. Değerli vakitler geçirdiğim bir arkadaşımdı ama artık fansub da değil maalesef. Yine de bu isimle dostluğumuzu yaşatmak hoşuma gidiyor. İlk başta “Artık çalıştığım yerdeki saçma sapan kavgalardan ve gereksiz süreçlerden sıkıldım.” diyerek bu yeri kurdum ama acele mi ettim acaba, derken sonrasında “Tam zamanında kurmuşum ya.” demiştim. Mart-Nisan aylarında kurulduk. Tam karantina dönemi de biz kurulduktan sonra başladı. Evde tıkılıp kalmak tabii ki de işimize gelmişti o zamanlar. Bölümleri hızlıca yapıyorduk. İlk serimiz olan “Miss not-so Sidekick” i saygıyla anıyorum. Bırakırken ciddi ciddi gözümden yaş gelmişti. Sonrasında yolumuza devam ettik ve “Isekai” türü başta olmak üzere, o sıra çok severek okuduğumuz webtoonlara ve mangalara başladık. Bazılarını bırakmamız gerekti, hâlâ hüzünlüyüm bu konuda. Serileri yarım bırakmak bu dünyadaki en berbat hislerden biriydi benim için. Sonrasında bir çöküş yaşasakta hızlıca geri toparlandık ve ben şu anki ekibimden o kadar memnunum ki. Tüm ekibime teşekkür ederim, harika insanlarsınız.

Ve tabii ki “Yeni ekip ,yeni amaçlar” diyerek bir yola baş koyduk ve amacımızı “Isekai başta olmak üzere sitemiz üzerinde tüm bu türdeki webtoonları yapmak” yönünde değişti. İlk başta başka türle başlasaydık o yönde devam edecek olsak da bir kere bu türe baş koyduk, diyerek bu yönde ilerleme kararı aldım. Sitemize giren birisinin “Acaba buna benzeyen serileri başka nerede bulabilirim?” demesine gerek kalmasın diye gittikçe gelişen ekibimizle birlikte yeni serilerle sizinle buluşacağız. Dediğimiz gibi “Güzel günlere güzel elmaslar kazandırmak.” Bu bizim amacımız ve bu hiç değişmedi tabii ki de. Şu anda manga ve webtoon olarak bölünme aşamasındayız. Yakında manga serilerinin de artacağını ümit ediyorum. Keyifli bir deneyim sunmak için elimizden geleni yapacağımız konusunda da emin olabilirsiniz. Yazıyı okuyanlara ayrıca teşekkür ediyorum. Ve Diamond Fansub’ın kurucusu tüyer.

Please disable your adblocker or whitelist this site!